Pomoc

Ako sa obliecť na pohreb?

Pohrebníctvo Sereď

Pri výbere oblečenia na pohreb je dôležité zvoliť striedmy a decentný outfit. Pohrebníctvo Sereď vám poradí ako na to!

Farby ako červená, žltá alebo neónové odtiene sú nevhodné a mali by sme sa im vyhnúť. Športové topánky a tričká s nápismi sú tiež nevhodné. Ak si nie ste istí, čo si na pohreb obliecť, radšej sa riaďte klasickým výberom a neexperimentujte. Úcta k zosnulému a jeho rodine by mala byť na prvom mieste pri výbere oblečenia.

Páni to majú jednoduchšie pri výbere oblečenia na pohreb. Klasickou voľbou je biela košeľa so širokou kravatou a čiernym oblekom. Volíme klasické čierne topánky a dopĺňame ich čiernymi vysokými ponožkami. Do náprsného vrecka vkladáme bielu alebo čiernu vreckovku bez vzoru. Pre dámy sú klasickým výberom čierne šaty, čierne lodičky alebo čižmy a klobúk. Farbu pančúch volíme v závislosti od vzťahu k zosnulému, pričom dámy z najbližšej rodiny nosia čierne a ostatné smútiace môžu mať aj klasické telové. Fascinátor s čiernou sieťkou alebo závojom je výhradne pre vdovy, matky alebo iné najbližšie pozostalé.

Nezáleží na tom, aké špecifické sú vaše požiadavky na organizáciu pohrebu, pohrebníctvo Sereď Astra Nova, ktoré pôsobí v okresoch Galanta, Šaľa, Trnava, Nitra a Hlohovec, je tu pre vás. Kontaktujte nás a zistite, ako vám môžeme pomôcť s organizáciou pohrebu vašich blízkych. Viac článkov TU.

Zdroj titulného obrázku: https://www.pexels.com/sk-sk/