Dobre vedieť

Nové spôsoby pochovávania!

Pohrebníctvo Sereď

Pohrebníctvo Sereď už nie je tým, čím bývalo kedysi. Tradície a spôsoby, ako sa pochovávajú mŕtvi, sa za posledných 30 rokov výrazne zmenili. V minulosti sa tradične pochovávali mŕtvi v rodinných hroboch alebo cintorínoch. Avšak, v dnešnej dobe sa stále viac a viac ľudí rozhoduje pre inovatívnejšie formy posledného odpočinku. Sú nimi napríklad kremácia, pochovanie v prírode alebo dokonca vesmírne pochovávanie.

Kremácia sa stáva čoraz populárnejšou možnosťou, pretože je praktickejšia a lacnejšia ako tradičné pochovanie.

V prírode sa zase pochováva viac a viac ľudí, ktorí chcú byť súčasťou prírody aj po smrti. Táto forma pohrebníctva umožňuje príbuzným a priateľom navštíviť miesto, kde ich blízky leží a vytvoriť si s ním bližšie spojenie.

Aj keď je stále len v plienkach, vesmírne pochovávanie, si získalo niekoľko nadšencov, ktorí veria, že ich popol bude putovať vesmírom navždy. Táto forma pohrebníctva vyžaduje vysoké finančné náklady, ale pre úzku skupinu ľudí môže byť dôležitým spôsobom, ako vyjadriť svoju vieru a nádej.

Nezáleží na tom, aké špecifické sú vaše požiadavky na organizáciu pohrebu, pohrebníctvo Sereď Astra Nova, ktoré pôsobí v okresoch Galanta, Šaľa, Trnava, Nitra a Hlohovec, je tu pre vás. Kontaktujte nás a zistite, ako vám môžeme pomôcť s organizáciou pohrebu vašich blízkych. Viac článkov TU.

Zdroj titulného obrázku: https://www.pexels.com/sk-sk/