Pomoc

Odpustiť nemusí byť klišé. 

Pohrebníctvo Sereď

Odpustenie je jednou z najťažších vecí, s ktorými sa musíme v živote vyrovnať. Pohrebníctvo Sereď vám pomôže!

Hovoriť o odpustení môže byť ľahké, ale skutočné odpustenie je dlhý a bolestivý proces, ktorý je založený predovšetkým na láske. V detstve sme často zažívali jednoduché krivdy. Napríklad, keď nám brat alebo sestra niečo zobrali, zjedli alebo niečo podobné. Aj keď sme boli nahnevaní, krivda a hnev netrvali dlho a často viedli k odpusteniu a uzmiereniu.

Avšak v dospelosti je to ťažšie. Je to ešte omnoho ťažšie vtedy, ak je osoba, ktorej máme odpustiť, už po smrti. Najlepšie je začať na miesto posledného odpočinku, vypnite si telefón a buďte sám/sama so spomienkou na blízkeho. Hovorte s ním! Položte si otázky, ktoré by ste mu inak položili a možno získate odpovede, ktoré vás privedú k pochopeniu a ceste k odpusteniu. Ak to nepomáha, napíšte si výčitky a otázky, čo vám robia ťažké srdce, na papier. Papier následne zničte spôsobom, akým ste trávili čas so zosnulým. Ak ste spolu radi chodili na ryby, hoďte alebo spáľte papier blízko vody. Ak ste radi chodili do divadla, vyhoďte papier do koša blízko divadla. Nakoniec sa môžete pomodliť. 

Nezáleží na tom, aké špecifické sú vaše požiadavky na organizáciu pohrebu, pohrebníctvo Sereď Astra Nova, ktoré pôsobí v okresoch Galanta, Šaľa, Trnava, Nitra a Hlohovec, je tu pre vás. Kontaktujte nás a zistite, ako vám môžeme pomôcť s organizáciou pohrebu vašich blízkych. Viac článkov TU.

Zdroj titulného obrázku: https://www.pexels.com/sk-sk/