Pomoc

Pohrebníctvo Sereď vám zodpovie otázky o urne.

Pohrebníctvo Sereď

Pohrebníctvo Sereď Astra Nova vám prináša možnosť mať milovaného zosnulého pri sebe. Aj keď sa môže zdať, že táto myšlienka je pre niektorých neobvyklá, pre mnohých je to spôsob, ako sa môžu cítiť bližšie k svojmu zosnulému milovanému. Čo tým myslíme? Uchovávanie popola v urne.

Urna môže byť umiestnená v špeciálne určenom mieste vo vašom dome alebo byte, čím sa stáva súčasťou vášho domova a vašej rodiny. Popol môže byť tiež rozptýlený na mieste, ktoré bolo pre zosnulého dôležité alebo kde sa cítil šťastný. Týmto spôsobom si môžete pripomínať spomienky na vášho zosnulého milovaného každý deň.

Pohrebníctvo Sereď vám zodpovie aj otázky ohľadom povolení:

Nie každý chce ponechať svojich blízkych na cintoríne. Elegantné riešenie v podobe kremácie vám umožní mať blízkeho pri sebe. Nepotrebujete ani množstvo povolení. Stačí súhlas starostu, či primátora daného mesta alebo obce. Sú prípady, kedy pozostalí chcú, aby ich popol rozptýlili na lúkach, alebo na záhrade. Toto vám starosta schválil a po tomto úkone ponecháte prázdnu urnu. Zakúpite si  hrobové miesto, uložíte do neho prázdnu urnu, aby sa aj celá okolitá rodina mohla prísť porozprávať so zosnulými na cintorín. Počas sviatkov všetkých svätých a dušičiek môžete chodievať na cintorín.

Kremácia je tiež výhodná pre tých, ktorí chcú uchovať urnu s popolom milovaného zosnulého v interiéri, napríklad v rodinnom dome alebo byte. Na rozdiel od tradičného pohrebu, kremácia umožňuje rodine znížiť náklady na pohreb a zároveň zachovať si blízku osobu v spomienke.

Zaujímavosťou je, že hrobové miesto pre urnu si kupujete na 25 rokov dopredu. Samotná kremácia pritom trvá len 3 hodiny (podľa výkonu pece).

Nezáleží na tom, aké sú vaše požiadavky na organizáciu pohrebu, pohrebníctvo Astra Nova v Seredi je tu pre vás. Kontaktujte nás a zistite, ako vám môžeme pomôcť s organizáciou pohrebu vašich blízkych. Viac článkov TU.