Zaujímavosti

Náhrobný kameň zo žuly? 

Pohrebníctvo Astra Nova

Náhrobný kameň zo žuly? Podľa nás je to jeden najvhodnejších materiálov. Vedeli ste o tom, že podložie Tatier tvorí žula? Žula je prírodný kameň, hlbinná vyvretá hornina nazývaná aj ako večný kameň. Tento kameň je preslávený najmä kvôli svojej tvrdosti, ktorá predstavuje až 7. stupeň Mohsovej stupnice tvrdosti. No tiež je známe, že žula má vysokú odolnosť voči teplote. Náhrobné kamene zo žuly nepotrebujú zložitú údržbu. Žula sa nezvetráva a  takmer vôbec nevstrebáva vodu, čo predlžuje životnosť samého kameňa. Kvôli symbolom tvrdosti a trvanlivosti sa žula používa v širokom rozsahu v stavebníctve. 

Náhrobný kameň zo žuly je dobrá investícia

Prírodný kameň je dobrá investícia. Náhrobný kameň zo žuly je hladký a spracovaný vysokým leštením, povrch je teda hladký a veľmi jednoducho sa umýva. V našom portfóliu ponúkame množstvo farebných prevedení, záleží len na požiadavkách klientov. Tvary náhrobných kameňov vyrezávame na mieru, všetky ďalšie služby spojené s dizajnom náhrobných kameňov taktiež vyhotovujeme, zabezpečujeme tiež stojany na sviečky, nádoby na kvety a podobne, tak aby všetky prvky na náhrobnom kameni do seba dizajnovo zapadali. 

Naše služby nekončia len vyrobením náhrobného kameňa

V spolupráci s kamenárstvom MANURA. Od zameranie hrobového miesta po výkopové práce, vytvorenie základu na náhrobný kameň, spojené s montážou náhrobného kameňa a podobne. Potrebujete miesto na státie pred náhrobným kameňom? Nie je problém, predĺžime základ náhrobného kameňa a vyhotovíme pevnú plochu na státie. Obráťte sa na nás a my sa postaráme o vašu spokojnosť.

Viac článkov naájdete TU.